Türkiye den Çıkan Liberty Avrupa Kıtasında Hedef Büyüttü

Türkiye'den çıkan ABD'li sigorta devi Liberty, iştiraki Liberty Specialty Markets, başta Fransa olmak üzere Avrupa kıtasında hedef büyüttü.

Liberty Specialty Markets (LSM), başta Fransa olmak üzere Avrupa kıtasındaki yatırımlarını artırma kararı aldı. Türkiye'deki yatırımlarını Alman sigorta devi Talanx'a satan ABD'li sigorta devi Liberty, iştiraki Liberty Specialty Markets aracılığıyla Fransa ve Avrupa kıtasında yatırımlarını artıracağını açıkladı.

insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, Marsilya'daki AMRAE risk yöneticileri konferansı sırasında Liberty Specialty Markets'in kıta Avrupası Başkanı Kadidja Sinz, LSM'nin Fransa'da ürün gruplarını genişleteceğini, çalışan sayısını artıracağını ve yeni bir dizi yatırım yapılacağını söyledi.

Sinz, Fransa'da bu yılın ilk çeyreğinde, kefalet, güzel sanatlar ve türleri, şarta bağlı risk ve terörizm olmak üzere dört yeni sigorta ürünü devreye sokulacağını ve ülkede 2018 yılı sonuna kadar 10 yeni birim kurulmasını planladıklarını, ayrıca ticari ilişki yönetim sistemlerine ve web tabanlı teknik lisanslama araçlarına yatırım yapacaklarını belirtti. Sinz, "Faaliyet gösterdiğimiz Avrupa ülkelerinin her birinde en iyi ihtisas sigortacısı arasında yer almak için emin adımlarla ilerliyoruz. Fransa bu alandaki en büyük operasyonumuz" dedi. LSM, dünya çapında 22 büroda 1000'den fazla kişiye istihdam sağlıyor. Liberty Mutual'ın bir parçası olarak, özel ve ticari sigorta ve reasürans ürünleri sunuyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü