Aegon Emeklilik ve Hayat Büyümeye Devam Ediyor

Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik alanında faaliyet yürüten Aegon Emeklilik ve Hayat, 2017 yılı sonunda 380 milyon liralık üretimle yüzde 40 oranında büyüme kaydetti.

Aegon Türkiye’nin hayat sigortası pazar payı %5,56 olarak gerçekleşti. Birikimli hayat sigortalarında ise 2017 yılsonu verilerine göre sektördeki lider konumunu sürdürmeye devam etti. Aegon’un acente sayısı da artarak, 2017 yılsonu itibarıyla Türkiye genelinde 403’e yükseldi. Aegon Türkiye’nin bölge sayısı ise 22, direkt satış örgütlerindeki toplam kişi sayısı da 536’ye ulaştı.

Aegon’un 2017 yılındaki gelişiminden bahseden Aegon Emeklilik ve Hayat Genel Müdür Yardımcısı Zeka Birman, Aegon’un teknoloji yatırımlarının 2017 yılında da hızla devam ettiğini söyledi. Birman sözlerine şöyle devam etti: “Çalışmaları devam eden projemizden biri müşterilerimizin yapacağı işlemleri kolaylaştıracak Aegon Touch mobil uygulaması. Bu yılın ortalarında hayata geçecek uygulama ile müşterilerimiz kendi ürünleriyle ilgili tüm bilgilere erişebileceği gibi işlemlerini de uygulama üzerinden yapabilecek. Yine 2017 yılında çalışmaları başlayan Robotik Süreç Otomasyonu ise bir işlemi, veriyi manipüle etmek, süreçleri kurgulamak ve diğer dijital sistemler ile iletişim kurmak için ‘robot’ veya bilgisayar yazılımı kullanılan teknoloji uygulaması. Bu proje ile birlikte, iş birimlerimizin yürüttüğü operasyonel faaliyetlerin robotlar ile yapılmasını hedefliyoruz. Bu şekilde, operasyonel verimlilik ile kalite artarken, maliyetlerde de düşüş sağlamayı ve manuel işlemlerde doğabilecek risklerin de ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.Diğer yandan birkaç adımda online, hızlı ve bankalara göre %40 daha hesaplı ve farklı ödeme planlarıyla kredili hayat sigortası satın alma imkanı sunduğumuz www.aegondirekt.com.tr müşterilerimizin satın alma tecrübesini zenginleştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin her türlü ihtiyacını karşılayacak ürünlerle hayatlarında fark yaratmak istiyoruz. 2017 yılında sağlık sigortası lisansımızı da aldık, 2018 yılında tamamlayıcı sağlık sigortası ürününü de ürünlerimiz arasına ekleyerek ürün çeşitliliğimizi artıracağız. Yani ürünlerimizle ve teknoloji yatırımlarımızla hayat sigortası sektöründe farklılık yaratmaya devam ediyoruz.”

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü