Bu Seneki Kış Olimpiyatları İçin Milyon Dolarlık Koruma

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki "soğuk savaş"ın gölgesinde başlayacak olan 2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları için 800 milyon dolarlık teminat satın aldı.

Bugün Güney Kore’de başlayacak olan 2018 Kış Olimpiyatları, organizatörler kadar sigortacılar için de zor geçecek. Kuzey Kore ile Güney Kore arasında devam eden “soğuk savaş”ın siber saldırılarla sebep olmasından, bunun sonucunda da organizasyonun zarar görmesinden endişe ediliyor.

Organizatör ve sponsorlar, Pyeongchang Kayak Merkezi’ndeki oyunların başlaması ile birlikte sonuçları etkileyecek, rekabeti bozabilecek bir siber saldırının gerçekleşmemesi için önlem alıyor.

Insurance Journal’da yer alan habere göre, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları için 800 milyon dolarlık teminat satın aldı. Komitenin bu teminat karşılığın sigortacılara 16 ile 24 milyon dolar arasında bir prim ödediği tahmin ediliyor. Poliçe, kazalara, savaş ilanına veya siber saldırı dahil tüm askeri eylemlere karşı koruma sağlıyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü