Türk Hava Yolları’nın Yolcuları Uçağı ve Çalışanı Güneş Sigorta ile Güvence Altında

Sigorta sektöründe 60 yılı geride bırakan Güneş Sigorta, Türk Hava Yolları’nın 331 uçağını, yolcuları ve 31.000’e yakın çalışanı ile birlikte sigortaladı.

Güneş Sigorta; uçak gövde ve harp sigortası, yedek parça sigortası, yolcu kargo, bagaj sorumluluk sigortası, üçüncü şahıs sorumluluk, işveren sorumluluk ve havacılık dışı sorumluluk sigortası ile Türk Hava Yolları'nın risklerini 1 yıl süreyle güvence altına alacak.

Anlaşma kapsamında ulusal bayrak taşıyıcının 27’si eğitim uçağı olmak üzere toplamda 331 uçağını teminat altına alan Güneş Sigorta, sorumluluk sigortaları ile yolcu ve üçüncü şahısları da güvence altına alıyor. Türk Hava Yolları A.O. ve Teknik A.Ş. de çalışan toplam 31.000’e yakın personel Güneş Sigorta güvencesi ile teminat altına alınıyor. 

İş birliği ile ilgili konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Dünya havacılığında zirveyi hedefleyen Türk Hava Yolları, Güneş Sigorta gibi ülkemizin sektörel liderleriyle de çeşitli iş birlikleri tesis etmeye devam ediyor. Kalitesiyle sayısız ödüle layık görülmüş bir havayolu olarak yolcularımıza ve çalışanlarımıza sunduğumuz tüm ürün ve servislerde “en iyi”lerle çalışmak bizim için genel ve sabit bir yaklaşım. Yine alanında “en iyi”lerden biri olarak addedilen Güneş Sigorta sayesinde filomuz, değerli yolcularımız ve çalışanlarımızı güvence altına almaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde görüş bildirdi.

Türkiye’nin Milli Bayrak Taşıyıcı havayolu ile uzun yıllara dayanan bir iş birlikleri olduğunu belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, anlaşmayla ilgili olarak; “Ülkemizin alanlarında en güçlü ve köklü iki markası olan Türk Hava Yolları ve Güneş Sigorta’nın imza altına aldıkları bu iş birliğinden Güneş Sigorta tarafı olarak büyük bir onur duyuyoruz. 9 yıldır sürdürdüğümüz bu işbirliği ile Türk Hava Yolları filosu, yolcuları ve keza çalışanları Güneş Sigorta güvencesi altında olmayı sürdürecekler.” dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü