Zurich Sigorta “İpekçe”nin Restorasyonuna Destek Veriyor

İstanbul Film Festivali kapsamında bu yıl öncü yönetmenlerden Bilge Olgaç’ın 1987 yapımı başyapıtı ‘İpekçe’, Zurich Sigorta işbirliğiyle Atlas Post Production tarafından restore ediliyor.

Film, 37. İstanbul Film Festivali’nde yapımından 30 yıl sonra yenilenmiş kopyasıyla yeniden beyaz perdede izleyiciyle buluşacak. Usta öykücü Osman Şahin’in Toroslar’daki köyünde geçmiş gerçek olaylardan esinlenerek Bilge Olgaç ile birlikte senaryolaştırdığı ‘İpekçe’, bir hayat kadınının değişmeyen yazgısını ve etrafındakilerin ikiyüzlülüğünü masalsı bir atmosferde aktarıyor. Perihan Savaş ile Berhan Şimşek’in başrollerini paylaştığı ‘İpekçe’de Gülsen TuncerOktar DurukanKemal İnciŞener Gezgen diğer rolleri üstleniyor. İstanbul Film Festivali bu yıl, İpekçe’nin senaryosunu Bilge Olgaç ile birlikte yazan öykücü, yazar ve senarist Osman Şahin ile filmin başrol oyuncularından Perihan Savaş’a Sinema Onur Ödülü veriyor.

Onur ödülleri, 37. İstanbul Film Festivali’nin açılış galasının yapılacağı 6 Nisan’da sahipleriyle buluşacak. 37. İstanbul Film Festivali, İKSV tarafından 6-17 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü