Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan Bireysel Emeklilik Sisteminin Düzenlemeleriyle İlgili Açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bireysel emeklilik sisteminin teşvikine yönelik olarak devlet katkısı tutarlarının nemalandırılması ve nemalarıyla birlikte ödenmesine, ek devlet katkısının azami limitiyle iade edilmesine, bin lira ilave devlet katkısının yıllar itibarıyla yeniden değerlemeye tabi tutulabilmesine ve iki ay olan cayma süresinin üç katına kadar artırılabilmesine imkân sağlandığını vurguladı.

Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal, bugün TBMM’ye sevkedilen Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı’nın içeriğiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Ağbal’ın açıklamalarına göre sektörü ilgilendiren bireysel emeklilik sistemiyle ilgili değişikliği içeren madde şöyle:

Bireysel emeklilik sisteminin teşvikine yönelik olarak, Devlet katkısı tutarlarının nemalandırılması ve nemalarıyla birlikte ödenmesine, Ek Devlet katkısının azami limiti ile iade edilmesine, 1.000 lira ilave Devlet katkısının yıllar itibarıyla yeniden değerlemeye tabi tutulabilmesine ve iki ay olan cayma süresinin üç katına kadar artırılabilmesine imkan sağlanmaktadır. (Madde 45)

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü