Lemonade Büyümeye Devam Ediyor

 

2015'in Nisan ayında kurulan, sigorta bölümünü 2016'ın Eylül ayında açan Lemonade 2017 performansına ilişkin rakamları açıkladı. Bir sene içerisinde 10 milyon dolardan fazla prim üreten sigorta startup'ı üretimini her çeyrekte katlayarak güvence vermeye devam ediyor

Dünyada büyük ses getiren sigorta startup’ı Lemonade, 2017 yılı boyunca 100 binden fazla konutu sigortaladığını, bunun karşılığında toplam 15 milyar dolarlık hasara karşı güvence verdiğini açıkladı.

Şirketin 2017 yılındaki toplam satışı 10 milyon doları geçti. 2017’nin ilk çeyreğinde 0.6 milyon dolarlık prim üreten şirket, ikinci çeyrekte yaklaşık 3 katını üreterek 1.5 milyon dolarlık satış yaptı. Şirket her çeyrekte bir önceki 3 ayı katlayarak üretmeye devam etti. Üçüncü çeyrekte 2.8 milyon dolar ve yılın son çeyreğinde 5.3 milyon dolarlık prim üretti. 2017’nin tamamına bakıldığında 10.2 milyon dolarlık satış yapmış oldu.

Şirket, ilk sigorta ürününü sunduğunda Eylül 2016’dan 6 ay sonra hasar rasyosunu %368 civarında olduğunu, bir 6 ay sonra ise %137’ye kadar indiğini açıkladı. Bununla birlikte 2017’nin sonunda çok daha sağlıklı bir hasar-prim oranına ulaştıklarını vurgulayarak gelecek ay tam rakamı açıklayacaklarını duyurdu.

Lemonade’nin kurucularından Daniel Schreiber, “limonata” anlamına gelen şirketin ismi hakkında “Kimse ismi Lemonade olan bir sigorta şirketine güvenmez’ diyorlardı. Geleneksel sigortacılar, anıtsal gökdelenlerle müşterilerine güven verdiklerini düşünürken daha çok suistimale davetiye çıkarıyorlar. Biz ise müşterilerimizin bizi ‘serinletici’ bulmasını bekliyoruz” dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü