Hyperion Sigorta Grubu’na Yatırım

 

Howden Türkiye’nin de bağlı bulunduğu Reasürans ve Sigorta Brokerliği şirketi Hyperion Sigorta Grubu’na Kanada merkezli kurumsal yatırımcı CDPQ (Caisse de Depot et Placement du Quebec) 400 milyon dolar yatırım yaptı. Hyperion Grubu’nun azınlık hisselerini satın alan CDPQ, bu yatırım ile Grubun küresel büyüme stratejisi için de 300 milyon dolar ek sermaye yarattı.

Çalışanların çoğunluk hissesine sahip olduğu İngiltere merkezli Hyperion Sigorta Grubu’nun azınlık hissesi, uzun vadeli kurumsal yatırımcı CDPQ tarafından satın alındı. CDPQ, bu satın alma yolu ile Grubun büyüme stratejisi için de çok önemli bir ek sermaye yaratmış oldu. Böylelikle, mevcut azınlık hissedar General Atlantic’in yanı sıra, CDPQ de uzun vadeli büyüme ortağı olarak Hyperion’a katılmış oldu. Grubun kendine has ortaklık yapısı değişmeyerek, Hyperion yönetimi ve çalışanları grup içindeki en büyük hissedar olma özelliklerini koruyacak.

DÖRT YILDA BEŞ KAT BÜYÜDÜ

Hyperion Grubu CEO’su David Howden konuya ilişkin yaptığı açıklamada, CDPQ’nun Hyperion Grubu’nun büyümesini destekleyecek güçlü bir ortak olduğunu ifade etti. Bağımsızlık ve müşteri odaklı iş kültürü konusunda CDPQ’nun sigorta sektöründeki tecrübesi ve uluslararası portföyüyle Hyperion Grubu’na destek olacağını belirten Howden, sözlerini şöyle sürdürdü: “2013 yılından bu yana grubumuzun karı yaklaşık beş kat büyüdü. Güncel ‘EBITDA’mız 150 milyon sterlini aştı. Hissedarlarımız için önemli büyüklükte değer yarattık. 2013 yılında grubumuza yatırım yapan General Atlantic, bize bir yatırımcı olmanın çok ötesinde katkı sağladı. İş yapma kültürü, teknoloji alanındaki uzmanlığı, küresel kaynakları ve deneyimiyle, son dört yıl boyunca başarımızda merkezi bir rol oynayan, faal ve işbirlikçi bir büyüme ortağı oldu. Bu katkılarını sürdürmelerinden memnuniyet duyuyorum.”

CDPQ İSTİKRARI DESTEKLEYECEK

CDPQ Başkan Yardımcısı Stephane Etroy ise şunları söyledi: “David Howden, yönetim ekibi ve General Atlantic ile ortak olmaktan ve yan yana çalışacak olmaktan mutluyuz. Hyperion’un başarılı geçmişini devam ettirmek için birlikte çalışacağız. Hyperion, istikrarlı bir şekilde organik büyüme sağlayan çok güçlü bir girişimci kültüre sahip. Bu işbirliği ile uzun vadeli vizyonumuzu paylaşan yüksek niteliklere ve kaliteye sahip bir ortakla birlikte istikrarlı büyümeyi sürdüreceğiz.”

General Atlantic, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Murahhas Üyesi ve Eş Başkanı John Bernstein ise Hyperion Grubu’nun CDPQ ortaklığı ile birlikte küresel sigortacılık sektörüne öncülük edecek hizmetler verme konusunda hızlı büyümeyi sürdüreceğini ifade etti.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü