Aviva Türkiye İçin Fırsat Kolluyor

İngiliz sigorta devi Aviva, içinde Türkiye'nin de olduğu 3 ülkede fırsat kolluyor.

İngiliz sigorta devi Aviva'nın CEO'su Mark Wilson, gözünü yeni satın almalara dikti. The Irish Times'da yer alan habere göre, Aviva'nın yeni yatırımlar için ayırdığı büyük bir sermayesi bulunuyor.

Aviva'nın birleşmeler ve devralmalar için ne kadar fazlasına sahip olduğu açıklanmadı ancak CEO Wilson, Polonya, Türkiye ve Kanada'nın ilgilendikleri pazarlar olduğunu dile getirdi. İngiltere'deki en büyük sigorta grubu olan Aviva, dünya çapında 31 milyon müşteriye hizmet veriyor.

Geçen Kasım ayında yaptığı açıklamada Aviva'nın hedeflerini yükselttiğini belirten Wilson, "Fazla sermayeye ve nakit paraya sahibiyiz ve bu, 2018 ve 2019'da konuşlandırılacak 3 milyar sterlin fazlasına sahip olacağımız anlamına geliyor. 2018 yılında aşırı miktarda nakit parayla 900 milyon sterlin borcumuzu ödemek, yatırımcılara sermaye dönüşümü yapmak ve işimizi büyütmek için hem organik hem de satın alımlar yoluyla yatırım yapmak istiyoruz." demişti.

Aynı ay boyunca firma, Aviva'nın uluslararası büyüme gündeminin bir parçası olarak İrlandalı sigorta şirketi Friends First Life Assurance Company'yi yaklaşık 116 milyon sterline(130 milyon euro) satın almıştı.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü