Axa Sigorta CEO su Daha İyi Olabilmek İçin Çalışacağız Dedi

Axa Sigorta’nın CEO’su Guillaume Lejeune, müşteri memnuniyetinin şirketleri için çok önemli olduğunu vurgulayarak hasar ödeme hızlarının sektörün iki katı olduğunu söyledi. Lejeune “2018’de iyi olduğumuz konularda da daha iyi olabilmek için çalışacağız” dedi.   

Axa Sigorta’nın CEO’su Guillaume Lejeune, Bloomberg HT’de Piyasa Hattı programına konuk oldu. Sigorta sektörü ve Axa Sigorta açısından 2017’yi değerlendiren, 2018 ile ilgili beklentilerini dile getiren Lejeune “Ana sigortacılık kalemlerinde ve trafik sigortasında pazar payımızı arttırıyoruz. Trafik sigortasında mevzuat değişiklikleriyle beraber zor bir yıl oldu. Ama yine de 2017 yılı sonuçlarından memnunuz” dedi.

TAVAN ETKİSİ 2018’DE DAHA ÇOK HİSSEDİLECEK

Tavan sigortası uygulamasıyla ilgili olarak uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından yapılan uyarı soruldu. Fitch’in analizinin genel olarak doğru olduğunu söyleyen Axa Sigorta’nın CEO’su Guillaume Lejeune, “Şunu söylüyorlar: Satışların firmaların üzerindeki etkisi 2018’den 2017’dekinden daha fazla olacak. Bunun iki nedeni olduğunu söylüyor. 2017’de alınan tedbirler, 2017’nin tamamını etkilemedi. Sadece bir kısmını etkiledi. Tam etkisi 2018’den görülecek. Bir şekilde trafik sigortalarında yapılmış olan uygulamaların kârlılık üzerinde %20 ile %30 arasında fark yaratabileceğini söylüyorlar. Bunun da hayat dışı branşlardaki kârları düşüreceğini belirtiyorlar” bilgilendirmesinde bulundu.

“HASAR ÖDEME HIZIMIZ SEKTÖR ORTALAMASININ İKİ KATI”

“2018’de öncelikle hizmet kalitesini arttırmaya devam ettireceğiz ve piyasada en iyi olmaya çalışacağız” diyerek Axa Sigorta’nın müşteri memnuniyeti öne çıkarmaya devam edeceğinin altını çizen Lejeune, “Bizim markamız zaten böyle tanınıyor. Bizim müşterilerimize hasar ödeme hızımız sektör ortalamasının iki katı. Biz bunu daha arttırmayı düşünüyoruz” dedi.

AXA SİGORTA’DAN YENİ ÜRÜN

Axa Sigorta’nın trafik sigortası ve kaskoda yeni bir ürün geliştirmeye başladığı belirtildi. Axa Sigorta’nın CEO’su Guillaume Lejeune, “Bu üründe şöyle bir opsiyon var. Eğer arabanız hasar görürse ve tamir süresi gerekiyorsa size hızlı bir şekilde başka bir araba vereceğiz” diyerek yeni ürüne ilişkin ayrıntılardan bahsetti.

CAYMA ORANLARINI DÜŞÜRMEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Bireysel emeklilik sistemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan CEO, cayma oranlarının düşürülmesi için vergi avantajları sağlanabileceğini ve işveren katkısının da sisteme dahil edilebileceğini belirtti. Lejeune, “Bireysel emeklilik sistemini devlet sigortasının tamamlayıcısı olarak görebiliriz” dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü