Süleyman Özer İşyeri Ruhsatına İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu

TOBB SAİK Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Ticaret/Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından denetlenen acenteliklerin aynı zamanda belediyeler tarafından denetlenmesi sebebiyle mükerrerlik oluştuğunu kaydetti. Özer, konuyu çözüme ulaştırmak için yapılacak düzenlemenin 2018 yılı başında kanunlaşacağını söyledi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sektör Sorunları Çözüm ve Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni etkinliğine katılan TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, işyeri ruhsatına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sigorta acenteleri bürolarının 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu kapsamında, Ticaret/Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından denetlendiğini belirten Özer, “Aynı zamanda belediyeler tarafından da acente bürolarının denetlenmesi mükerrerlik oluşturmaktadır. Bu çerçevede, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde yapmış olduğumuz girişimler neticesinde, Hazine Müsteşarlığımızın da uygun görüşü ile konuya ilişkin düzenleme taslağı Müsteşarlık tarafından hazırlanarak Başbakanlığa iletildi. Söz konusu düzenlemenin 2018 yılı başında kanunlaşmasını bekliyoruz” dedi.

“ACENTELERE YÖNELİK BİRÇOK İCRAATA İMZA ATTIK”

Görev yaptıkları süre içerisinde İcra Komitesi olarak acentelere yönelik çok sayıda icraata imza attıklarını belirten Özer, bu hizmetlerden bazılarını trafik sigortası iptal işlem ücreti, taban komisyon, KOSGEB ve vergi indirimi kapsamına alınma, korsan yapılarla mücadele olarak sıraladı.

Hükümetin, Hazine Müsteşarlığı’nın ve TOBB’un desteği olmasa tüm bunları gerçekleştiremeyeceklerini ifade eden Süleyman Özer, desteklerinden ötürü hükümet yetkililerine, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, TOBB Başkan Yardımcısı ve İcra Komitesi Daimi Üyesi Ender Yorgancılar’a, Hazine Müsteşarı Osman Çelik’e, Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç’e ve Sigortacılık Genel Müdürü Şerif Çakırsoy’a teşekkürlerini ileterek sözlerini noktaladı.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü