Sigorta Denetim Elemanları Derneği Yeni Yönetimini Seçti

Sigorta Denetim Elemanları Derneği, yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı ile yeni yönetimini seçti.

Dernek Başkanlığı’na Sefa Kerim Deniz, Dernek Genel Sekreterliği’ne Hande Hatunoğlu, Dernek Saymanlığı’na Aysun Şenyurt, Yönetim Kurulu üyeliklerine Barış AySerdar KutluerMustafa GüneşKasım OymakŞefika ErtürkMelek Sağlam ve Selahattin Çetinkaya getirildi.

SİGORTA DENETİM ELEMANLARI DERNEĞİ HAKKINDA

Sigorta Denetim Elemanları Derneği Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda halen çalışan yahut bir dönem çalışmış üyelerinin birlik ve beraberliğini sağlamak, mesleki bilgi ve birikimini artırmak, mesleki ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Sigorta Denetleme Kurulu, Türkiye’de özel sigortacılık alanında faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişilerin kamu adına denetimini yapmak üzere 1963 yılında Sigorta Murakabe Kurulu adıyla kurulmuştur. Kurul, Sigorta Denetleme Kurulu adıyla 1994 yılında Hazine Müsteşarlığı bünyesine dahil olmuş, sigorta murakıpları sigorta denetleme uzman ve aktüerleri unvanını almıştır.

Sigorta Denetleme Kurulu, doğrudan Hazine Müsteşarına bağlı olarak Sigortacılık Kanunu ve ilgili diğer mevzuat ile Kurul’a ve Kurul denetim elemanlarına verilen teftiş, denetim, inceleme ve soruşturma görevlerini yürütmek ve sonuçlandırmak ile görevlendirilmiştir

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü