Allianz X Dijital Çözümler için American Well Şirketine Yatırım Yaptı

Alman sigorta devi Allianz'ın dijital yatırım birimi Allianz X, telekomünikasyon çözümleri firması American Well'e 59.2 milyon dolar yatırım yaptı.

Allianz, dünya çapındaki milyonlarca hastanın erişimini genişleten, maliyeti düşürecek ve sağlık kalitesini artıracak dijital çözümler geliştirmek için önde gelen telekomünikasyon platformu American Well ile 59.2 milyon dolarlık yatırım ve stratejik ortaklığa gitti. Allianz'ın dijital yatırım birimi olan Allianz X, yatırıma öncülük ederken aynı zamanda American Well'in Yönetim Kurulu'na da katılacağını duyurdu.

Allianz'dan yapılan açıklamada, sağlıkla ilgili paydaşlarla birlikte çalışan ortaklık, yerel yönetmeliklere, klinik tercihlere ve finansman seçeneklerine hitap eden hem gelişmiş hem de gelişmekte olan piyasalara sağlık hizmeti sunacak.

Boston merkezli American Well, doktorlar, uzmanlar ve diğer sağlık hizmeti sunucuları ile yaşayan hastaları güvenli video üzerinden bağlayan bir telekulji platformu geliştirdi. American Well, Amerika'daki ulusal sağlık planları, hastaneler, işverenler ve eczanelerle çalışan milyonlarca hastaya hizmet sunuyor. 
Allianz, sağlık hizmeti finansmanı, düzenlemesi ve dağıtımı konusunda yerel bilgiye ve dünya çapında 800 binden fazla tıbbi sağlayıcıya sahip nitelikli bir ağa sahip.

 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü