Fibaemeklilik Sektördeki Büyük Oyunculardan Biri Olmaya Hazırlanıyor

Bir sene içerisinde Ergo Emeklilik ve Hayat'ı satın alan ve ardından Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralan Fibaemeklilik sektördeki büyük oyunculardan biri olmaya hazırlanıyor. Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, gelecekte sektörün büyük oyuncularından biri olmak istediklerinin altını çizerek "Acente kanallarına, dijital ortamlara ve banka kanallarına yatırım yapmamızın temel sebebi bu" dedi.

BloombergHT’de yayımlanan Yatırım Kulübü programına konuk olan Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, gündeme ve şirketin yaptığı son yatırımları değerlendirdi. Öztürkoğlu, “Biz gelecekte büyük oyunculardan biri olmak istiyoruz. Acente kanallarına, dijital ortamlara ve banka kanallarına yatırım yapmamızın temel sebebi bu. Kendimizi katlayarak büyümek istiyoruz. Kârlı büyümek istiyoruz. Çünkü kârlı büyüyünce daha fazla yatırım yapabiliyorsunuz” diye konuştu.

Fibaemeklilik, CIV Hayat portföyünü devralmış, sonrasında da sektörde bir ilke imza atarak Ergo Emeklilik’i satın almıştı. Büyümesine hızlı bir şekilde devam eden Fibaemeklilik son olarak Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü satın almıştı.

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, Groupama Emeklilik ile yapılan anlaşma ile sadece fon büyüklüğünün artmadığını, bireysel emeklilik sözleşme sayısının da iki katına, acente sayısının da yaklaşık 750’ye yükseldiğini söyledi. Öztürkoğlu açıklamalarından satır başları şöyle:

“Groupama bireysel emeklilik açısından 950 milyon civarında fon büyüklüğü olan bir şirketti. Fibaemeklilik 530 milyon civarında bir don büyüklüğü vardı. Dolayısıyla birleşmesine mütakip 1.5 milyar fon büyüklüğüne geliyor. Sektörde fon büyüklüğünde 4 basamak birden öne çıkıyoruz. İkinci husus da bu portföy devriyle beraber şirketimize kazandırmış olduğu acente sayısı. Bizim 350’ler civarında olan acente sayımız 750’lere ulaşıyor. Dolayısıyla çok yaygın bir acente ağı oluşuyor.”

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü