Zurich Sigorta Telematik Şirketi Satın Aldı

Müşteri ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunmaya odaklanan Zurich Grubu, sürücüler, araçlar, araç bayileri ve parça üreticilerini birbirine bağlayan telematik çözümlerini Dünya genelinde sunan Bright Box'u satın aldı.

Geçen hafta Avustralya’nın lider bankalarından ANZ Bankacılık Grubu’nun hayat sigortası şirketi OnePath Life’ın %100 hissesini 2.2 milyar ABD doları karşılığında satın alan Zurich Grubu, satın alımlarına hız kesmeden devam ediyor. Grup, küresel ölçekte ve özelikle Avrupa’da faaliyetlerini sürdüren ve telematik çözümleri sunan Bright Box HK Limited (Bright Box) şirketinin ve iştiraklerinin tamamını satın aldığını duyurdu.

Dünya çapında lider global parça üreticileri ve yüzlerce araç bayisiyle çalışan Bright Box, bulut IT platformu, mobil ve web uygulamaları ve donanım gibi internet bağlantılı araç teknolojilerinin tüm bileşenlerini bir arada sunuyor. Zurich Grubu bu satın alım ile, telematik çözümlerinden elde edilecek verilere dayalı inovatif sigorta çözümleri geliştirme süreçlerine hız vermeyi ve internet bağlantılı araç teknolojilerindeki odağını güçlendirmeyi hedefliyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü