Anadolu Sigorta Güvencesinde Kışın Kayak Keyfi

Okulların sömestr dönemi yaklaşırken yurt dışındaki kayak ve kış sporları merkezlerine yapılacak seyahat planları da tatil severlerin gündeminde. Tatilcileri yurt dışı seyahat sigortalarını yaptırmayı unutmamaları konusunda uyaran Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, Anadolu Sigorta’dan yurt dışı seyahat sigortası alanların, kayak yaralanmaları ile ilgili giderlerini de poliçe kapsamı içine aldırabildiğini hatırlattı.

Sömestr tatili yaklaşırken, seyahat planları da yapılmaya başlandı. Özellikle yurtdışı kış ve kayak tatillerinde, tatilcileri bekleyen risklere işaret eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, tüketicileri tatillerini planlarken yurtdışı seyahat sigortalarını atlamamaları konusunda uyardı. Yurt dışı seyahat sigortasının yalnızca vize alınırken, mecburen yaptırılması gereken bir sigorta olarak algılanmaması gerektiğini belirten Oğuz, “Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu olmasının ötesinde, pek çok riskten koruduğu için tatil keyfini de sigorta altına alıyor. Anadolu Sigorta’dan poliçe yaptıran sigortalılar, sadece zorunlu tutulan 30 bin euro’luk sağlık teminatlarına değil; bagajın kaybolmasından tarifeli bagajların zarar görmesi, çalınması veya gecikmesine kadar tatil keyiflerini kaçırabilecek pek çok aksiliğe karşı da kendilerini koruyorlar. Üstelik bu poliçe Sigortam Cepte uygulamamız ile hemen düzenlenebiliyor” dedi.

“KAYAK TEMİNATINI UNUTMAYIN”

Anadolu Sigorta yurt dışı seyahat sigortası ile kayak yaralanmaları ile ilgili giderleri de poliçe kapsamı içine aldırmak mümkün. Yurt dışı seyahatine çıkmadan önce, yurt dışı seyahat sigortasına kayak teminatını ekleyenler hem kayak/snowboard keyfini doyasıya yaşıyor hem de karşılaşabileceği kötü sürprizlere karşı kendini güvenceye alıyor. Ayrıca tarifeli uçuş esnasında, check-in işleminden geçmiş kayak ve snowboard ekipmanlarının kaybolması, çalınması veya zarar görmesi durumlarında da 350 euro’ya kadar tazminat garantisi yine poliçe kapsamında verilebiliyor.

Tatillerini yurt dışındaki kayak merkezlerinde geçirecek tatilcilere, sigortalarına kayak teminatını eklemelerini öneren Oğuz, “Kayak tatillerinde kaza ve yaralanma maalesef çok sık karşılaşılan olaylar. Anadolu Sigorta kayak teminatı da eklenebilen seyahat sigortası ürünü ile müşterilerini tüm bu risklerden koruyor” dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü