Fiba Emeklilik Deneyimlerini Sağlık Sigortası Alanına Taşıyor

Emeklilik şirketlerine sağlık sigortası satma yetkisi verilmesinin ardından sektörde ilk hamle Fibam Emeklilik’ten geldi. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satışına bugün (13 Aralık) itibarıyla başlayan Fiba Emeklilik, Özel Sağlık Sigortası’nı da 2018 başında ürün gamına dahil edecek.

Emeklilik sektörünün genç ve dinamik oyuncusu Fiba Emeklilik, sektörde ilk olma niteliğindeki uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Hayat sigortasında her yıl gerçekleştirdiği yüzde 200 büyümenin ardından Fiba Emeklilik, bu kez Sağlık Sigortası alanına girerek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satışına başladı.

Emeklilik şirketlerinin de sağlık sigortası satabilmelerine yönelik mevzuat değişikliğinin ardından hazırlıklarını tamamlayarak rekabet kurulundan onay alan Fiba Emeklilik, 2018 başından itibaren müşterilerine Özel Sağlık Sigortası da sunacak.

ÖZTÜRKOĞLU: “HASTALIKTA VE SAĞLIKTA MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Fiba Emeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Fiba Emeklilik, yenilikçi ürün-hizmet yaklaşımıyla emeklilik sektörüne geçtiğimiz beş yılda önemli bir dinamizm getirdi. Şirket satın almaları, alanında lider kurumlar ile iş birliği anlaşmaları ve bireysel emeklilikte bir ilk olan ‘fon market’ uygulamasıyla, hem rekabet gücümüzü artırdık hem de müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesiyle sektörde çıtayı yükseltmenin gururunu yaşadık. Elde ettiğimiz deneyimi bu kez de Sağlık Sigortası alanına taşıyoruz. Mevzuattaki değişiklik ile emeklilik şirketlerine sunulan sağlık branşında satış ruhsatı alma hakkını, Fiba Emeklilik için çok önemli bir fırsat olarak gördük. Bugüne dek müşterilerimize emekliliğe giden yolda eşlik ettik ve hayat sigortasıyla destek olduk, artık sağlıklarını da Fiba güvencesi altına alıyoruz, hastalıkta ve sağlıkta yanlarında olma sözü veriyoruz.”

Fiba Tam Sağlık Sigortası, Allianz iş birliği ve All Club programı güvencesiyle sunulacak. Fiba Emeklilik müşterileri, dünya çapında 70’in üzerinde ülkede varlık gösteren Allianz’ın genel provizyon sistemi All Club’ın operasyonel desteği ile hizmet alacak. FibaTam Sağlık Sigortası hakkında 444 82 88’i arayarak ayrıntılı bilgi almak mümkün.

FİBA TAM SAĞLIK SİGORTASI NE SAĞLAYACAK?

FibaTam Sağlık Sigortası poliçesi ile Yatarak Tedavi, Suni Uzuv, Tıbbi Malzeme, Evde Bakım ve Ambulans teminatlarından faydalanmak mümkün. Tüm bu tedavilere ilave olarak Ayakta Tedavi ve 12 ay bekleme süresi olması kaydıyla doğum teminatları da poliçeye ekletilebiliyor. FibaTam Sağlık Sigortası, özel sağlık sigortalarının pek çok avantajına, uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla kavuşmayı sağlıyor.

T.C. sınırları dahilinde ikamet eden ve SGK kapsamında Genel Sağlık Sigortalısı olan 15 günlük 55 yaş arası kişiler, FibaTam Sağlık Sigortası poliçesine sahip olabiliyor.

FİBA EMEKLİLİK BES’TE PORTFÖYÜNÜ GROUPAMA İLE BÜYÜTÜYOR

Fiba Emeklilik, geçtiğimiz günlerde de Groupama’nın BES portföyünü devralmak üzere anlaşma imzaladı. Anlaşma ile fon büyüklüğünü yaklaşık 1,5 milyar TL’ye yükselten ve acente sayısını iki katın üzerinde büyüten Fiba Emeklilik, bireysel emeklik sistemi (BES) fon büyüklüğünde dört sıra birden yükseliyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü