İngiliz Sigorta Sektörü Brexit’teki İlerlemeden Memnun

İngiliz sigorta sektörü, Brexit'te ilerleme kaydedilmesinden ve anlaşmaya dair gelen haberlerden memnuniyet duyuyor.

İngiltere Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliği (AB) ile ayrılık (Brexit) müzakerelerinde geçen hafta ilerlemelerin kaydedildiğini söylemiş ve “Ortak pazarı ve gümrük birliğini Mart 2019’da terk ediyoruz”    demişti.

Insurance Times’ın haberine göre, İngiliz sektörü , Brexit sürecindeki gelişmelerden dolayı memnun. Association of British Insurers (ABI) Genel Müdürü Huw Evans şunları söyledi: “Brexit görüşmelerinde ilerleme görmek güzel. Bunun, 2018 yılında hem geçiş düzenlemelerinin hem de AB ile gelecekte yapılacak ticaret ilişkileri üzerindeki maddi taahhütlere ilişkin düzenlemelerin yolunu açabileceğini umuyoruz “dedi.

Uluslararası Underwriting Association Başkanı Dave Matcham,”Açıklamalardan dolayı büyük bir rahatlama duyduk. AB ile İngiltere arasındaki yeni ticaret ilişkisinin ayrıntılarına geçmek önemli. Londra’nın küresel bir sigorta merkezi rolü, Avrupa çapında şirketlerin şube operasyonlarına ev sahipliği yapması, sektörümüzün görüşmeler için kilit bir odak noktası olacağı anlamına geliyor” dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü